PTCCL09H471DBC
Mfr.Part #
PTCCL09H471DBC
Datasheet
PTCCL09H471DBC
Stock
732
Current - Hold (Ih) (Max) :
470 mA
Current - Max :
5 A
Current - Trip (It) :
705 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
2.5 Ohms
Voltage - Max :
30V